Nasze zdrowie

Szwalnia COEMI – szycie maseczek ochronnych dla łódzkich medyków

Nasza szwalnia pracuje. Dołączyliśmy do akcji ŁÓDŹ SZYJE DLA MEDYKÓW. Nie wycinamy, jak co dzień, koronek, lecz szyjemy maseczki ochronne. To czas, w którym dla każdego człowieka najważniejsza powinna być ochrona zdrowia i życia, swojego, bliskich, a także całej służby medycznej, która codziennie zmaga się z epidemią. Staramy się pomagać w miarę naszych możliwości.

Ostatnie dni pokazują, jak ogromny wpływ wirus ma na wszystkie gałęzie gospodarki. Każda branża odczuwa jego negatywne skutki. Wierzymy, że nasza rodzinna firma, która działa na rynku od 25 lat, przetrwa ten kryzys, tak jak przetrwała wiele innych zawirowań na rynku. Robimy wszystko, żeby zachować wszystkie miejsca pracy i na bieżąco realizować zamówienia, przy okazji pomagając w walce z epidemią w sposób, który możemy – czyli szyjąc maseczki i ubrania ochronne. Zachęcamy też wszystkich, którzy mają taką możliwość, do dołączenia do akcji. Pomóc można na kilka sposobów:

– Masz maszynę do szycia i chcesz szyć maseczki?

– Masz materiały takie jak bawełna, flizelina, gumki, troczki i chcesz się nimi podzielić z osobami lub firmami, które mogą szyć maseczki?

– Możesz pomóc w transporcie materiałów/maseczek?

Dołącz do wydarzenia i pomagaj razem z nami. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/899951223787957/

Maseczki ochronne – fakty i mity

Informacje na temat maseczek ochronnych często są sprzeczne. Z jednej strony mówi się, że maseczka nie ochroni przed zarażeniem, a z drugiej, że można ją nosić, aby chronić siebie i innych. W obu twierdzeniach jest trochę prawdy. Obecnie zapotrzebowanie na maseczki jest bardzo duże, a zakup maseczek, które wcześniej były ogólnodostępne, graniczy z cudem. Dlatego zarówno szwalnie, jak i prywatne osoby, które mają w swoich domach maszynę do szycia, zabrały się za produkcję maseczek. Jaką ochronę daje maseczka uszyta w domowych warunkach i kiedy warto ją nosić?

– Maseczki warto zakładać podczas infekcji, aby nie zarazić innych, przede wszystkim osób starszych, którymi się opiekujemy.

– Maseczki ochronne powinny nosić osoby chore lub podejrzewające u siebie zakażenie, aby nie narażać innych, w tym służb medycznych, których zdrowie w obecnej sytuacji jest bardzo ważne.

– Osoby zdrowe, które chcą ochronić się przed zarażeniem, mogą nosić maseczkę antywirusową , która pomoże ograniczyć zachowania takie jak np. dotykanie ust. Na pewno zwiększy to nasze bezpieczeństwo.

Maseczki uszyte w domowych warunkach można też ofiarować potrzebującym. Oprócz grupy Łódź szyje dla medyków, powstała strona: https://www.facebook.com/Polskie-Krawcowe-uszyj%C4%85-maseczki-ochronne-dla-s%C5%82u%C5%BCby-zdrowia-104512284511323/, na której można znaleźć informacje na temat zapotrzebowania na maseczki. W grupie polskich krawcowych można też otrzymać materiały do szycia maseczek. Zajrzyjcie na stronę, jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób dołączyć do akcji.

Maseczki ochronne, produkowane w domowych warunkach, powinny być szyte z materiałów takich jak włóknina lub bawełna, najlepiej 100%, o gęstym splocie. Materiały używane do szycia powinny być nowe. Należy pamiętać o sterylnych warunkach pracy. Przed założeniem wielorazowej maseczki ochronnej dobrze jest wyprać bawełnę w temperaturze 60 °C, a następnie ją wyprasować. Gotową maseczkę należy prać każdego dnia. Podczas jej używania trzeba też bezwzględnie zachować wszelkie środki ostrożności i zasady prawidłowej higieny. Antywirusowe maseczki ochronne jednorazowe należy wyrzucać po zdjęciu. Zdejmując taką maseczkę należy zachować wszelkie środki ostrożności oraz zdezynfekować ręce.

W naszej szwalni, oprócz szycia dla łódzkich medyków, szyjemy też trzywarstwowe maseczki ochronne. Sprzedajemy maseczki klientom indywidualnym. Prowadzimy też sprzedaż hurtową. Przyjmujemy też zlecenia na przeszycia maseczek ochronnych oraz odzieży ochronnej z flizeliny medycznej i innych materiałów.